Η Αμάντα Γεωργιάδη, η φετινή εκπρόσωπος της Ελλάδας στην Eurovision, ταξίδεψε στο Τορίνο της Ιταλίας όπου θα διεξαχθεί φέτος ο 66ος Διαγωνισμός Τραγουδιού.
Έφθασε στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» με την ελληνική σημαία και μιλώντας στους δημοσιογράφους δήλωσε ενθουσιασμένη και ανυπόμονη για τον Διαγωνισμό.
![](https://www.tlife.gr/wp-content/uploads/2022/04/amanda-5.jpg)
Οι πίνακες ανακοινώσεων του αεροδρομίου κατά τη διάρκεια της αναχώρησης έγραφαν: «Καλή επιτυχία Ελλάδα!».
![](https://www.tlife.gr/wp-content/uploads/2022/04/amanda-georgiadi-2.jpg)