Τον αγώνα του για την επιστροφή του στην ηγεσία του Κινήματος Αλλαγής δίνει ο Γιώργος Παπανδρέου, αλλά κατά την προσέλευσή του στο παλιό δημαρχείο του Ταύρου, όπου άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα, την παράσταση έκλεψε η κόρη της. Η Μαργαρίτα Παπανδρέου τράβηξε πάνω της τους φωτογραφικούς φακούς.
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/12/margarita.jpg)
Τον πρώην πρωθυπουργό συνόδευε και η νυν σύντροφός του, με καταγωγή από την Ολλανδία. Αλλά η κόρη του αναδείχθηκε σε πρωταγωνίστρια για τα στιγμιότυπα. Έστω και αν στο παρελθόν έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν την ενδιαφέρει η πολιτική, η Μαργαρίτα στέκεται στο πλευρό του πατέρα της και τον στηρίζει σε κάθε ενέργειά του.
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/12/marga-1024x682.jpg)
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/12/margarita_papandreou_ok-1024x393.png)
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/12/mpap-1024x614.jpg)