Με δημιουργία της Σήλιας Κριθαριώτη πήγε η Νίνα Φλορ στην εκκλησία για τον γάμο της με τον Φίλιππο. Την Ελληνίδα σχεδιάστρια, όμως, προτίμησαν και άλλα μέλη της τέως βασιλικής οικογένειας. Η σύζυγος του Κωνσταντίνου Γλύξμπουργκ και μητέρα του γαμπρού, Άννα – Μαρία επέλεξε ένα custom-made ντραπέ φόρεμα.
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/10/anna-maria-celia-kritharioti-683x1024.jpg)
Αλλά και η Τατιάνα Μπλάτνικ ντύθηκε από τη Σήλια Κριθαριώτη. Προτίμησε ένα ολομέταξο μακρύ φόρεμα από velour και, μάλιστα, ζωγραφισμένο στο χέρι.
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/10/tatiana.jpg)
Φυσικά και πολλοί καλεσμένοι στο γαμήλιο γλέντι έκαναν την ίδια στυλιστική επιλογή. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτέλεσε η Μαριάννα Γουλανδρή – Λαιμού. Φόρεσε ένα μαύρο κρεπ κεντημένο με πέρλες και κρύσταλλα Swarovski, ενώ το συνδύασε με μία λευκή κάπα που είχε τα δικά της κεντήματα.
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/10/marianagou-707x1024.jpg)
Αλλά η Σήλια Κριθαριώτη δεν αρκείται στον γάμο του Φίλιππου και της Νίνας Φλορ. Όπως αποκάλυψε στα social media, ήδη ετοιμάζει το επόμενο νυφικό. Θα το φορέσει η αδερφή του Φίλιππου, Θεοδώρα για να παντρευτεί τον δικηγόρο Μάθιου Κούμαρ. Η σχέση τους κρατάει τρία χρόνια και αν δεν είχε μεσολαβήσει η πανδημία, το ζευγάρι θα είχε ήδη ανεβεί τα σκαλιά της εκκλησίας.
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/10/theodora-3-576x1024.jpg)
“Η επόμενη όμορφη νύφη μου”, έγραψε η κορυφαία σχεδιάστρια σε φωτογραφία που ανήρτησε από το γαμήλιο γλέντι. Στο κάδρο, εκτός από τον σύζυγό της, Νίκο Τσάκο, η Σήλια Κριθαριώτη συμπεριέλαβε και τη Θεοδώρα.
![](https://omorfi.gr/wp-content/uploads/2021/10/silia.jpg)