Λίγο πριν έρθει στον κόσμο το πρώτο τους παιδί, ο Κώστας Σόμμερ και η Βαλεντίνη Παπαδάκη ενώθηκαν με τα δεσμά του γάμου.
Το ζευγάρι παντρεύτηκε με πολιτκό γάμο στο δημαρχείο Αλίμου, ενώ μάρτυρας στο μυστήριο ήταν η καλή τους φίλη, Μαρία Καλάβρια.
![sommer-6](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2021-08-26/sommer-6.jpg)
Στην αναγγελία του γάμου τους, που δημοσιεύτηκε αναφέρεται: «Ο Σόμμερ Όλιβερ Τίνο του Νικολάου και της Βαλτράουτ, το γένος Σόμμερ, που γεννήθηκε στην Γερμανία και κατοικεί στον Άλιμο Αττικής και η Παπαδάκη Βαλεντίνη του Δημητρίου και της Χριστιάνας, το γένος Μπαλλίνη, που γεννήθηκε στο Μαρούσι Αττικής και κατοικεί στην Καλλιθέα Αττικής, πρόκειται να τελέσουν τον γάμο τους στον Άλιμο Αττικής».
![anaggelia](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2021-08-26/anaggelia.jpg)
Σε προηγούμενη συνέντευξή του, ο ηθοποιός είχε δηλώσει στο περιοδικό ΟΚ! πως συζητούσαν να κάνουν το επόμενο βήμα στην σχέση τους με πολιτικό γάμο, όμως αυτό που τους προβλημάτιζε ήταν η γραφειοκρατία. Η Βαλεντίνη Παπαδάκη πρόσθεσε πως ο λόγος, που βιάζονταν να το κάνουν ήταν για να αποφύγουν την διαδικασία, όταν θα γεννηθεί το παιδί, καθώς χωρίς γάμο, θα χρειαζόταν ο Σόμμερ να το αναγνωρίσει για να πάρει το όνομά του.
Το ζευγάρι είναι μαζί εδώ και περίπου δύο χρόνια, ενώ η Βαλεντίνη Παπαδάκη βρίσκεται στον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης της. Μάλιστα, πριν λίγο καιρό αποκάλυψαν και το φύλο του μωρού τους και τελικά είναι αγοράκι!
![SOMMER-2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2021-08-26/SOMMER-2.jpg)
Φωτογραφίες: Fthis